Košarkaši Slobode savladali Građanski

Posljednji meč 12. kola košarkaškog prvenstva BiH odigran je u Mejdanu. OKK Sloboda je uz određene probleme ipak uspjela da upiše novu pobjedu.

Nakon uvodnih 10 minuta igre rezultat je glasio 14:14. Nešto efikasniji bili su gosti u drugoj dionici, pa su na odmor otišli sa četiri poena prednosti (34:38).

U trećoj dionici Sloboda se razigrala, ubacila 24 poena i goste zadržala na 15 ubačenih poena. U zadnju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 58:53. Do kraja su Tuzlaci sačuvali vodstvo i ostvarili željeni trijumf.

Najzaslužniji je za pobjedu Slobode ponovo bio Hasandić sa 23 poena, dok je Sarajlić ubacio 15 poena, a dvocifreni su još bili Tanasilović sa 11, odnosno Petrić sa 10 poena. Klještan je kod gostiju ubacio 22 poena, a Boljkovac 11.