Atletičari Slobode Bakir Musić i Nejla Kamerić prvaci BiH

Na prvenstvu Bosne i Hercegovine za dječake i djevočice koje je održano u Sarajevu, Atletski klub Sloboda Tehnograd ponovo se okitio titulama državnih prvaka. Bakir Musić je osvojio zlatnu medalju u disciplini troskok, dok je Nejla Kamerić pobijedila u trci na 2000 m hodanje, što je njena treća titula državne prvakinje u ovoj disciplini. Ona je u posljednjih mjesec dana osvojila titulu seniorske i mlađe juniorske prvakinje u brzom hodanju.

Osim zlatne medalje u troskoku, Bakir Musić se okitio i bronzanom medaljom u trci na 300 m. Na prvenstvu BiH su nastupie i Nahla Kameric koja je osvojila šesto mjesto u troskoku, dok je u skoku u dalj bila sedma. Viceprvakinja BiH na 300 m Ema Mešković je u trci na 600 m zauzela šesto mjesto.

U okviru ovog takmičenja odrzana je i trka seniora na 100 m, na kome su tri prva mjesta osvojili takmičari AK Sloboda Tehnograd i to, prvi Hajrudin Vejzović, drugi Rusmir Malkocević, i treći Edhem Vikalo.