Omladinci Širokog Brijega uzeli bod na Tušnju

U 12. kolu nogometne Premijer lige BiH Tuzla City i Široki Brijeg su remizirali na Tušnju 1:1. Domaći su u ovaj meč ušli s novim trenerom Nerminom Bašićem koji je naslijedio Zlatana Nalića, dok su Širokobriježani poharani koronavirsuom bili bez čak 18 prvotimaca i mahom su igrali sa omladincima.

Ipak, Tuzlaci nisu opravdali ulogu favorita i teško su stvarali prilike. U prvom dijelu prijetili su preko Makimovića i Đerića čiji je udarac u situaciji jedan na jedan zaustavio Zlomislić.

Hrabri Širkobriježani dobro su se držali i u nastavku, a tek je Maksimović imao solidnu šansu u 52. minuti.

Pravih uzbuđenja nije bilo sve do 75. minute, a onda je tim sa Pecare šokantno poveo.

Nakon jednog prekida i ubačaja sa desne strane, Ramić je nespretno zahvatio loptu i poslao je u svoju mrežu za 0:1. Ipak, radost gostiju trajala je manje od minute. Samo što se krenulo s centra Ubiparip je poravnao na 1:1.

Tuzla City je mogao do preokreta u 80. minuti kada je Ubiparip uhvatio sjajan volej, ali stativa je spasila goste i do kraja je ostalo 1:1.