sportsport

Sloboda u Mejdanu bolja od Sloge

U 17. kolu PLBiH rukometaši Slobode su u Tuzli savladali Slogu iz Doboja sa 28:24.

Utakmica je ponudila uzbudljiv rukomet, a na poluvremenu rezultat je glasio 14:13 za domaće, koji su u nastavku povećali prednost za vrijedan trijumf.

Slobodu je do trijumfa predvodio bh. reprezentativac Alen Ovčina sa devet golova, po četiri gola dali su Adnan Tufekčić, Emir Suhonjić i Damir Haliković.

U redovima dobojskog tima, raspoloženi su bili Vladan Đurđević i Vladimir Stanković sa šest pogodaka, tri je dodao Marko Perović.

SLOBODA – SLOGA 28:24 (14:13)

SLOBODA: Stojanović, Tufekčić, Suhonjić, Fares, Ovčina, pekić, Halilković, Čajić, Đorđević, Klis, Čajić, Karahodžić, Hamzabegović, Milkunić, Bečić, Jusić.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović, Đurđević, Trifunović, Tulendić, Perović, Stanković V., Stanković B., Bubić, Zekić, Ristić, Knežević, Miličević, Chernov, Iunin, Bajović.