Deseta uzastopna pobjeda košarkašica Jedinstva BH Telecom

Košarkašice Jedinstva BH Telekom, nastavile su pobjedonosni niz u prvenstvu BiH. O okviru 11.kola, Tuzlanke su sinoć u Sarajevu savladale domaći Željezničar, visokim rezultatom 92:59. Nekada su susreti ove dvije ekipe donosili neizvijesnosti a pobjednik se odlučivao u završnicama. Ovaj put nije bilo tako.

U ovom trenutku puno kvalitetniji sastav Jedinstva, od prvog minuta je dominirao na parketu, a već u poluvremenu razlika je iznosila čak 29 poena. Nešto veći otpor domaćin je pružio u trećem periodu, koji je dobio sa 24:18.

Anela Alagić i Melisa Brčaninović su bile najefikasnije sa po 25 poena, dvocifren broj poena postigle su i : Dženita Ikanović i Alma Jusupović, koje su ubacile po 15, te Jasmina Ahmetbegović, koja je postigla 10 poena, uz to imala je i 13 skokova. Kod Željezničara, najbolji strijelac bila je Lejla Omerbašić sa 15 poena.
Sinoć je odigran još jedan susret : Mladi Krajišnik – Sloboda 92:57. Ostali mečevi na programu su večeras.