Goran Brkić sa penala riješio tuzlanski derbi

Tuzla City je u gradskom derbiju odigranom na Tušnju savladala Slobodu rezultatom 1:0.

Slabašno prvo poluvrijeme viđeno je na Tušnju, a oba tima su imala po jednu dobru šansu.

Sloboda je prva prijetila. U četvrtoj minuti Kurtalić pogađa prečku, a potom je tim Mladena Žižovića uglavnom brinuo o svom golu.

Tuzla City je imala posjed lopte, no kreativnosti u napadu nije bilo, pa su se crveno-crni lagano branili.

Tek u 33. minuti Tuzla stvara veliku šansu. Mehdić silovito šutira, Golubović fenomenalno brani.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a i u nastavku smo vidjeli izuzetno tvrdu igru sa obje strane.

U 68. minuti susreta Tuzla je došla do gola. Nakon duela između Jusića i Ramića sudija Antoni Bandić pokazuje na bijelu tačku uz velike proteste igrača Slobode.

Međutim, odluka se nije promijenila, a Goran Brkić sigurno pogađa mrežu Golubovića za prednost od 1:0.