“Solari” ubjedljivo savladali ekipu Lokomotive rezultatom 35:26

Početak drugog dijela sezone za izabranike Mirze Bulića počeo je uspješno, obzirom da su danas u maloj dvorani tuzlanskog Mejdana pred oko 150 gledatelja savladali goste iz Brčkog, ekipu Lokomotive savladali ubjedljivim rezultatom 35:26 (18:12). Po istom receptu kao i u prvom dijelu sezone, kada igraju na domaćem terenu, rukometaši Sloboda Solane od samog početka diktirali su tempo u namjeri da u ranoj fazi utakmice ostvare ozbiljniju prednost nad protivnikom. Već nakon prvih 30 minuta utakmice “Solari” su na svom kontu imali 6 golova prednosti u odnosu na goste iz Brčkog.

U drugom poluvremenu gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vodstvo Solara a prednost je do kraja utakmice porasla na 11 golova razlike. Konačan rezultat utakmice 35:26. Najefikasniji u redovima Sloboda Solane bili su Buljugija i Brčaninović sa 7, Husejnović 6, Suhonjić 5 pogodaka dok su u redovima Lokomotive bolji od ostalih bili Mijatović sa 5, Đurkić i Pucar sa po četiri pogotka. U narednom 16. Kolu ekipa Sloboda Solane gostuje u Ljubuškom kod ekipe HRK Izviđač.