Pobjeda Tuzla Cityja nad Željezničarom na Grbavici za plasman u četvrtfinale Kupa BiH

Nogometaši Tuzla Cityja plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Ekipa iz Simin-Hana je u osmini finala večeras na Grbavici pobijedila ekipu Željezničara sa 4:2.

Golove za Tuzlu postigli su Džafić u 7. Mišić u 7. i 52. te Mehanović u 34. minuti, dok je oba pogotka za Željezničar postigao Bojo u 19. i 55. minuti.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Velež, Borac, Sloboda, Široki Brijeg, Igman i Zvijezda. Velež je u osmini finala bio najubjedljiviji i sa 6:0 u gostima pobijedio Slogu iz Gornjeg Vakufa. Borac je u Trebinju savladao Leotar sa 2:1, dok je Sloboda nakon izvođenja jedanaesteraca savladala Zrinjski sa 4:3. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1.

Široki Brijeg je s minimalnih 1:0 slavio u gostima protiv Radnika iz Bijeljine, istim rezultatom je Igman slavio u gostima protiv Omarske, dok je Zvijezda boljim izvođenjem penala savladala Posušje.