Bukvić sa tri odbranjena penala odveo Slobodu u četvrtfinale Kupa BiH

Fudbaleri Slobode izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su na Tušnju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Zrinjski iz Mostara. Regularni tok utakmice okončan je rezultatom 1:1 nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su domaći igrači bili više spretniji te su konačnim rezultatom 4:3 izbacili Zrinjski iz Kup takmičenja BiH.

Heroj je bio golman Bukvić sa tri odbranjena penala. Zrinjski je poveo u 40. minuti golom Nemanje Bilbije koji glavom pogađa mrežu Slobode nakon što je loptu sa lijeve strane ubacio Bašić. U 89. minuti velika radost domaćih navijača. Lijepa akcija tima Mladena Žižovića, ubacivanje sa lijeve strane, a Ramić zabija za 1:1 što je bio konačan rezultat utakmice i pobjednika su odlučivali penali.