Sloboda izbjegla ispadanje uprkos porazu na Koševu, poraz Tuzla Cityja na Tušnju od Posušja

Odigrano je preostalih pet utakmica pretposljednjeg 32. kola nogometne Premijer lige u kojem je riješena i posljednja dilema. Nogometaši Slobode su izborili opstanak u Premijer ligi, uprkos porazu na Koševu od Sarajeva rezultatom 1:0.

Jedini gol na susretu postigao je veteran Mersudin Ahmetović koji je u 44. minuti iskoristio grešku golmana Buukvića i Bordo timu je donio pobjedu na orpoštaju od domaćih navijača.

Ipak, Tuzlacima je na ruku išao poraz Rudara od Radnika rezultatom 5:2 kojim su ugašene sve nade Prijedorčana da se mogu spastiti ispadanja uoči posljednjeg kola i oni su pored Radnika drugi putnik u niži rang.

Pogodaka nije bilo na Grbavici u okršaju nekadašnjih prvaka BiH Željezničara i Širokog Brijega (0:0), dok su bodove također podijelili Borac i Velež (1:1).

Posušje je kao gost pobijedilo Tuzla City rezultatom 2:1, a do trijumfa su stigli u četvrtoj minuti sudijske nadokande.

Rezultati današnjih utakmica 32. kola Premijer lige:

Radnik – Rudar 5:2 (Blagojević 27’, Živković 30’, Pantelić 34’ pen., Došlo 89’ / Santos 15’, Jakupović 45’)

Sarajevo – Sloboda 1:0 (Ahmetović 44’)

Tuzla City – Posušje 1:2 ( Kršić 76’ pen. / Vukoja 2’, Leko 90+4’)

Borac – Velež 2:1 (Lukić 38’, Meleg 81’ / Šikalo 11’)

Željezničar – Široki Brijeg 0:0