Borac za kraj sezone deklasiran u Posušju, miroljubivo u Trebinju na meču Leotara i Tuzla Cityja

Ekipa Borca doživjela je težak poraz od Posušja u susretu posljednjeg 33. kola nogometne Premijer lige BiH, a konačan rezultat na kraju je glasio 3:0. U drugom susretu koji je odigran u terminu od 17 sati, Leotar i Tuzla City remizirali su bez pogodaka.

Posušje je u vodstvo stiglo u 31. minuti kada je Serdarušić pogodio s bijele tačke za 1:0, a neposredno prije toga Brkić je dobio crveni karton i bilo je jasno da Borac s igračem manje teško može uraditi bilo šta u ovom meču.

Da domaći imaju sigurnu prednost na poluvremenu pobrinuo se Pavković koji je postigao gol u 43. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Krišto u 59. minuti.

Borac je s današnjim porazom ostao na 54 osvojena boda i sezonu u Premijer ligi BiH će završiti na trećem mjestu s tri boda manje od Tuzla Cityja koji je danas bez pogodaka remizirao u Trebinju protiv Leotara.

S druge strane, Posušje je sezonu završilo na osmom mjestu sa 37 osvojenih bodova, no oni su ispunili glavni cilj u ovoj sezoni i ostali u društvu najboljih.