Težak poraz košarkašica BiH na gostovanju u Njemačkoj

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Njemačke rezultatom 97:58 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Bio je ovo prvi poraz izabranica selektora Gorana Loje u ovom kvalifikaciijskom ciklusu. Do izražaja je došla neuigranost sastava BiH, što je posljedica odlaska nekoliko dugogodišnjih reprezentativki koje su se oprostile od nacionalnog dresa.

Košarkašice BiH parirale su domaćim igračicama petnaestak minuta, a u drugom periodu su jedno vrijeme bile i u vodstvu. No, do kraja poluvremena Njemice su preuzele igru i došle do dvocifrene prednosti, a u trećoj četvrtini u potpunosti deklasirale bh. tim došavši do 30 poena prednosti čime su riješile pitanje pobjednika.

Courtney Hurt bila je najefikasnija u reprezentaciji BiH sa 17 poena, a u selekciji Njemačke Marie Guelich sa 18 i Alina Hartmann sa 17 poena.

Naredni meč košarkašice BiH igraju za tri dana u Leuvenu protiv Belgije.