Novo razočarenje: Na sablasno praznom Koševu Zmajići poraženi od Kazahstana

U drugom kolu kvalifikacija za EP 2017. godine U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine je na sablasno praznom Koševu sa 1:2 poražena od Kazahstana.

Mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine su priredili novo razočarenje, užasan dojam iz prvog poluvremena izabranici Darka Nestorovića su popravili u nastavku, međutim teško je tražiti opravdanje za poraz protiv Kazahstana.

U prvih nekoliko minuta po dvije dobre šanse na obje strane. Već u drugoj minuti Memijin šut sa pet metara poslije centaršuta Bajića odbranio je Pavlov.

Zatim su uzvratili gosti, prvo je Pirić odbranio udarac Tunggyshbayeva u 5. minuti, da bi u sljedećem
napadu zaustavio i udarac Zhalmukana.

Uslijedio je nešto miran period igre, Pavlov je branio udarce Hajradinovića i Popovića u 12. odnosno 17.
minuti, a za goste je dobru šansu propustio Aimbetov koji je sa 10-ak metara šutira pored lijeve stative
Pirićevog gola.

Kazahstan je poveo u 27. minuti. Shaikov je ubacio iz slobodnjaka iskosa sa lijeve strane, a Tuliyev je na
sjajan način glavom lobovao Pirića.

Naši fudbaleri su zaigrali nešto angažovanije nakon primljenog gola, ali prilika nije bilo, tačnije Kazahstanci su uspjeli postići još jedan gol.

Modić je u 44. minuti predao loptu gostima što je iskoristio eksplozivni Aimbetov, prošao Pirića i rutinski poslao loptu u praznu mrežu.

Naši mladi reprezentativci su u nastavku prvi put na muku Pavlova stavili u 50 minuti, ali je kazahstanki
golman odbranio udarac glavom Hodžića koji je išao u rašlje.

Pavlov ništa nije mogao u 58. minuti, kada je ponajbolji pojedinac u našem timu Hajradinović odlično probio po lijevoj strani i slabijom desnom nogom loptu poslao pod samu prečku.

Poslije postignutog gola Nestorović je u igru ubacio Prevljaka i Miloševića, međutim teško se dolazilo do
prilika. Kazahstanci su imali nekoliko poluprilika iz kontri da postignu treći gol, ali Pirić nije imao posla u nastavku.

Veliku šansu za izjednačenje imao je Memija u 84. minuti, međutim njegov šut je odlično odbrano najbolji
pojedinac utakmice, gostujući golman Pavlov. Do kraja nije bilo uzbuđenja pa je ostalo 1:2.

Bosni i Hercegovini je ovo drugi poraz u isto toliko mečeva. Narednu utakmicu naša mlada reprezentacija 7. septembra na gostovanju u Švicarskoj.

Bosna i Hercegovina – Kazahstan 1:2

Strijelci: Hajradinović 58'/Tuliyev 27’, Aimbetov 44’ Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledaoca: 500. Sudija: Vadims Direktorenko(LIT). Žuti kartoni: Bajić, Mihojević, Hodžić (BiH), Fedin, Baltabayev(KAZ)

Bosna i Hercegovina: Pirić, Merajić(od 74. Milošević), Miletić, Mihojević, Memija, Hajradinović, Hadžiahmetović, Modić(od 84. Lazić)Bajić(od 69. Prevljak), Popović, Hodžić.

Kazahstan: Pavlov, Rudoselksiy, Sartakov, Kuksin(od 62. Adilkhanov), Tuliyev, Shaikhov, Fedin, Zhalmukan, Suley(od 90. Khairullin), Tunggyshbayev, Aimbetov(od 84. Baltabayev).