Počela nova sezona Lige šampiona: Manchester izgubio od Juventusa

Sinoć je utakmicama prvog kola grupa “A”, “B”, “C” i “D” počela nova sezona Lige šampiona u fudbalu. U jednom od najzanimljivih susreta na otvaranju Manchester City je poražen od Juventusa rezultatom 1:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Manchester je poveo u 57. minuti golom Giorgia Chiellinija da bi Juventus izjednačio u 70. minuti golom Marija Mandžukića. Za konačnih 1:2 gol je u 81. minuti postigao Alvaro Morata.

Rezultati susreta: grupa “A”: PSG – Malmo (2:0), Real Madrid – Šahtar Donjeck (4:0); grupa “B”: Wolfsburg – CSKA Moskva (1:0), PSV Eindhoven – Manchester United (2:1); grupa “C”: Galatasaray – Atletico Madrid (0:2), Benfica – Astana (2:0); grupa “D”: Manchester City – Juventus (1:2), Sevilla – Borussia Mochengladbach (3:0).

U utakmici PSG – Malmo golove za pobjednički tim postigli su Angel Di Maria i Edinson Cavani u 4. i 61. minuti. Cristiano Ronaldo postigao je tri gola za Real u utakmici protiv Šahtara. Četvrti gol je postigao Karim Benzema.

Hector Moreno i Luciano Narsingh strijelci su u utakmici PSV Eindhoven – Manchester United. Jedini gol za Manchester United postigao je Memphis Depay.

U utakmici Wolfsburg – CSKA Moskva jedini gol postigao je igrač Wolfsburga Julian Draxler u 40. minuti. Nicolas Gaitan i Konstantinos Mitroglou bili su strijelci za 2:0 u utakmici Benfica – Astana.

U utakmici Galatasaray – Atletico Madrid (0:2) golove su postigli Antoine i Griezmann u 18. i 25. minuti.

U srijedu se sastaju: grupa “E”: Bayer Leverkusen – BATE Borisov, Roma – Barcelona; grupa “F”: Dinamo Zagreb – Arsenal, Olympiakos – Bayern; grupa “G”: Dinamo Kijev – Porto, Chelsea – Maccabi Tel Aviv; grupa “H”: Valencia – Zenit, Gent – Olympique Lyon. Sve utakmice igraju se sa početkom u 20.45 sati.