Eurobasket: Francuska bolja od Srbije u susretu za treće mjesto

Košarkaška reprezentacija Francuske osvajač je trećeg mjesta na ovogodišnjem Eurobasketu čija je završnica igrana u Lilleu.

U susretu za treće mjesto Francuzi su porazili Srbiju rezultatom

Francuska je od starta utakmice imala prednost koja je pogotkom Nanda De Coloa sredinom prve četvrtine iznosila četiri poena. Po prvi put Francuska je na plus pet otišla koševima Lauveregnea, da bi Srbiji priključak vratio Bogdanović pogotkom za tri poena. Prva četvrtina okončana je rezultatom 16:16.

Srbija je drugi period otvorila serijom 4:0 za vodstvo 20:16. Sredinom četvrtine Francuska je preokrenula na 25:23, da bi nešto kasnije Srbija uzvratila i prešla u vodstvo 28:27. Uslijedila je serija Francuza od 10:0, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 37:32 u korist Francuske.

U trećoj četvrtini Francuska je odigrala briljantno, obezbijedivši sebi znatnu prednost do početka posljednje dionice. Rezultat je na startu posljednje četvrtine glasio 58:44 u korist Francuske.

Posljednja dionica s jednim košem razlike pripala je Srbiji. Konačan rezultat meča glasio je 81:68 u korist Francuske.