Srbija golovima u sudijskoj nadoknadi porazila Albaniju, poraz Njemačke u Dablinu

S osam mečeva u grupama D, F i I nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.
Među zanimljivijim mečevima izdvojeni su dueli Albanije i Srbije, odnosno Portugala i Danske, te Republike Irske i Njemačke.

Meč između Albanije i Srbije igran u Tirani okončan je trijumfom Srbije rezultatom 2:0. Srbija je sredinom prvog poluvremena postigla pogodak koji je poništen zbog prekršaja nad golmanom Berishom. U sudijskoj nadoknadi fantastičnu asistenciju Adema Ljajića u pogodak za vodstvo pretvorio Aleksandar Kolarov. Dvije minute kasnije tačku na i stavio je Adem Ljajić. Situacija na tribinama tokom meča nije izmicala kontroli.

U drugom susretu ove grupe Portugal je kao domaćin minimalnim rezultatom savladao Dansku. Jedini strijelac bio je Joao Moutinho.

Za iznenađenje večeri pobrinula se selekcija Republike Irske koja je minimalnim rezultatom porazila Njemačku na domaćem terenu. Jedini strijelac bio je Long u 70. minuti.

Pogotkom postignutim u sudijskoj nadoknadi Poljska je uspjela osvojiti bod na gostovanju u Škotskoj. Meč je okončan rezultatom 2:2.

Gruzija nije imala problema sa Gibraltarom pobijedivši rezultatom 4:0.