Peršić presudio još jednom bivšem klubu

Košarkaši Sparsa slavili su u Tuzli u derbiju trećeg kola Lige 12 protiv Slobode sa 76:70.

Sparsi su u derbiju uspjeli da ostvare i treću pobjedu, mada je to bila jako neizvjesna i uzbudljiva utakmica.

Nije tako izgledalo poslije prve četvrtine, pošto su gosti iz Sarajeva vodili 26:16. Na poluvremenu je rezultat glasio 36:29 u korist gostiju.

U trećoj dionici Sloboda je bila nešto bolja, pa se do kraja uspjela vratiti. Tri minute prije kraja Sparsi su vodili samo tri poena, ali uspjeli su da zadrže vodstvo i da ostvare pobjedu rezultatom 76:70.

Bh. reprezentativac Dalibor Peršić je ubacio 25 poena u trijumfu Sparsa, dok je Mičić imao učinak od 20 poena i 10 skokova.

U domaćem timu Hasandić je ubacio 19 poena, Sekulović 15 uz 12 skokova, a Sarajlić 13 poena.