Broj ubijenih u Gazi povećan na 48.297 nakon izvlačenja tijela ispod ruševina

Datum:

Izvlačenjem tijela ispod ruševina i stradanjem u novim napadima povećan je broj ubijenih od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze na 48.297.

Palestinski medicinari i spasilački timovi izvukli su još dva tijela iz ruševina u Pojasu Gaze u posljednja 24 sata. Jedna ranije ranjena osoba preminula je u bolnici, a još troje Palestinaca je ubijeno u novim izraelskim napadima.

Ministarstvo zdravlja u Pojasu Gaze saopćilo je da je 11 povrijeđenih također primljeno u bolnice, čime je broj povrijeđenih porastao na 111.733.

“Mnoge žrtve su i dalje zarobljene ispod ruševina i na putevima, a spasioci još uvijek ne mogu da dođu do njih”, saopćilo je Ministarstvo.

Šef vladinog Ureda za medije u Gazi Salame Marouf rekao je 2. februara da je više od 14.000 Palestinaca nestalo pod ruševinama.

Sporazum o prekidu vatre u Gazi je na snazi ​​od 19. januara, zaustavivši izraelski rat koji je izazvao opsežna razaranja i ostavio palestinsku enklavu u ruševinama. Izrael je više puta prekršio primirje.

Prošlog novembra Međunarodni krivični sud izdao je naloge za hapšenje izraelskog premijera Benjamina Netanyahua i njegovog bivšeg ministra odbrane Yoava Gallanta zbog ratnih zločina i zločina protiv čovječnosti u Gazi.

Izrael se također suočava s tužbom za genocid na Međunarodnom sudu pravde.

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Porobić:”Jedina stvarna istina u poeziji je emocija” (VIDEO)

Šta se krije iza naslova koji privlači pažnju, kako...

U izraelskim napadima na Pojas Gaze od oktobra 2023. ubijen 72.961 Palestinac

U izraelskim napadima od oktobra 2023. godine u Pojasu...

WHO: Skoro 500 zaraženih u epidemiji ebole u centralnoj Africi

Skoro 500 slučajeva ebole potvrđeno je u smrtonosnoj epidemiji...

Više od 130 oldtimera iz regiona i Evrope na prvom međunarodnom susretu u Tuzli (VIDEO)

Tuzla je ovog vikenda centar ljubitelja automobilskih klasika. Na...