Državljanin Bosne i Hercegovine uhapšen je u Srbiji na osnovu Interpolove potjernice koja je za njim raspisana zbog ubistva, teške krađe i razbojništva.
Kako je saopćio MUP Srbije krivična djela su počinjena u Nizozemskoj, koja je i raspisala potjernicu.
“Pripadnici MUP-a Srbije uhapsili su u Šapcu državljanina BiH D.N. (1982) za kojim je raspisana Interpolova poternica za krivična djela ubistvo, teška krađa i razbojništvo, izvršena u Nizozemskoj”, navodi se u saopćenju.
Dodaje se da su bjegunca intenzivnim operativnim radom identifikovali, locirali i uhapsili pripadnici Žandarmerije i PU Šabac.
“D. N. je doveden u Viši sud u Šapcu, a sudija za prethodni postupak odredio mu je ekstradicioni pritvor”, saopćeno je.
Kako ATV saznaje, riječ je o Dejanu Nediću.

