Kolovoz mokar i mjestimično klizav

Datum:

U većem dijelu Bosne i Hercegovine pada kiša, te se saobraća po mokrom i klizavom kovolozu. Na pojedinim prevojima pada slab snijeg, koji se ne zadržava na kolovozu.

Magla i niska oblačnost smanjuju vidljivost na širem području: Potpeća, Banovića, Kalesije, Kladnja, Bugojna, Bihaća, Bosanskog Petrovca i Ključa, kao i preko prevoja Makljen i Rostovo.

Iz BIHAMK-a upozoravaju na opasnost od odrona na dionicama: Bihać-Srbljani-Bosanska Krupa, Srebrenik-Šićki Brod, Ribnica-Banovići, Kladanj-Vlasenica, Jajce-Crna Rijeka, Bugojno-Kupres, Sarajevo-Foča-Šćepan Polje i Ustiprača-Goražde.

Na dionici magistralne ceste Šuica-Livno, preko prevoja Borova glava, iz BIHAMK-a upozoravaju na česte izlaske divljih konja na kolovoz.

Zbog radova na zamjeni rasvjetnih tijela, za saobraćaj je zatvorena cijev u tunelu Igman, na dionici autoceste A-1 Lepenica-Sarajevo zapad. Saobraća se dvosmjerno suprotnom stranom autoceste, uz postavljenu saobraćajnu signalizaciju.

Na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever, zbog izgradnje bukobrana na mjestu radova saobraća se preticajnom trakom.

Zbog izvođenja radova na implementaciji kablovske kanalizacije na dionici autoceste A-1 Kakanj-Visoko, za saobraćaj je zatvorena vozna i zaustavna traka.

Na dionici magistralne ceste Jablanica-Blidinje, putnička vozila do 3,5t saobraćaju otežano. Za vozila preko 3,5 t saobraćaj je i dalje obustavljen.

Radovi su aktuelni na magistralnim cestama: Semizovac-Olovo, Jajce-Crna Rijeka, Dobro Polje-Miljevina (Sijeračke stijene), Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići), Gacko-Foča (u Sastavcima), kao i na ulazu u Neum.

Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila nisu duža od 30 minuta.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

Napominjemo vozače da je na cestama u Bosni i Hercegovini obavezno posjedovanje zimske opreme.

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

Porodica obilježila dvije godine od ubistva Amre Kahrimanović (VIDEO)

Navršene su dvije godine od ubistva Amre Kahrimanović, koju...

Udruženje “PIPOL”: Dodatno infrastrukturno opremanje društvenog centra za djecu izliječenu od raka i članove njihovih porodica

Zahvaljujući financijskoj podršci Federalnog ministarstva rada i socijalne politike,...

Svečano otvorene Zimske olimpijske igre u Milanu i Cortini (FOTO/VIDEO)

Pravim spektaklom večeras su u Milanu i Cortini svečano...

Američka senatorica traži da se ponovo uvedu sankcije Dodiku

Američka senatorica Jeanne Shaheen, reagovala je na posjetu Milorada...