Širom svijeta, 12.maja, obilježen je Međunarodni dan medicinskih sestara i tehničara. Prilika je to da se izrazi zahvalnost i poštovanje prema zdravstvenim profesionalcima koji svakodnevno, često nevidljivo i tiho, doprinose očuvanju i unaprjeđenju zdravlja i dostojanstva oboljelih.
O ulozi medicinske sestre I tehničara, razgovarali smo sa Lejlom Balvanović, magistrom sestrinstva, inače glavnom medicinskom sestrom u Klinici za onkologiju I radioterapiju UKC-a Tuzla.


