Na graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta

Datum:

Prema informacijama kojima raspolaže Informativni centar BiHAMK-a, ovoga jutra se saobraća uz povoljne uvjete za vožnju i umjeren promet vozila. Vozači se savjetuju da, bez obzira na vremenske i saobraćajne uslove, voze maksimalno oprezno i da obavezno drže odstojanje između vozila.

Radovi su aktuelni na autocesti A-1 dionici Visoko-Podlugovi i Lepenica-Tarčin kao i na magistralnim cestama: Olovo-Olovske Luke, Sarajevo-Pale, Gnojnice-Nevesinje (Dračevice) i Jablanica-Mostar (Donja Jablanica).

Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje zbog oštećenja kolovoza još uvijek je obustavljen saobraćaj.

Zbog aktivnog klizišta, u prekidu je saobraćanje na regionalnim putevima Vrbaška-Mrakovica (u reonu kamenoloma Vučijak) i Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.

Zbog aktivnih klizišta izdvajamo magistralne ceste Sarajevo-Foča (na lokacijama Sijeračke stijene i Tuhalji) i Gacko-Tjentište (između tunela Čemerno i Surdup).

Na graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta.

Zbog oštećenja mosta granični prelaz Brčko mogu koristiti samo pješaci.

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati)

Povodom Međunarodnog praznika rada večeras do ponoći zabranjen je prevoz eksplozivnih materija u Bosni i Hercegovini.

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

Stanje na cesti u BiH – mokar kolovoz i povećana opasnost od odrona

Pretežno mokar kolovoz i povećana opasnost od odrona karakterišu...

Stanje na cesti u BiH

U većem dijelu Bosne i Hercegovine saobraća se po...

Stanje na cesti u BiH

Na pojedinim dionicama u kotlinama i uz riječne tokove...

Stanje na cesti u BiH

Pojačana je frekvencija vozila u gradskim centrima, na prilazima...