Grad Tuzla bio je domaćin dosad najvećeg seminara o deklarisanju hrane u Bosni i Hercegovini, koji je, u organizaciji Agencije za sigurnost hrane BiH, u saradnji sa Kantonalnom privrednom komorom Tuzla i Gradom Tuzla, održan 31. marta 2026. godine u Kantonalnoj privrednoj komori Tuzla. Seminar je okupio predstavnike privrednih subjekata iz prehrambenog sektora iz cijele zemlje, od Trebinja do Bihaća, kao i stručnjake, institucije i nevladine organizacije, a cilj je bio unaprijediti komunikaciju subjekata u poslovanju s hranom s potrošačima.
Prof. dr. sc. Jasmin Ferizbegović, predsjednik Veterinarske komore Federacije BiH, bio je učesnik ovog skupa I naš sagovornik o ovoj temi.


