Provedena akcija “Lijevak” – kontrolisano 439 vozila, oduzeta 71 vozačka dozvola

Datum:

Provodeći pojačane aktivnosti kontrole učesnika u saobraćaju i realizaciju akcije “Lijevak”, policijski službenici Uprave policije MUP-a TK- su tokom dvije noći, u vremenskom periodu od 17. do 19.10.2025. godine, na području Tuzlanskog kantona kontrolisali ukupno 439 motornih vozila i vozača, kojom prilikom je dokumentovano ukupno 217 prekršaja.

Ovom prilikom, izvršeno je alkotestiranje 313 vozača, gdje je utvrđeno da su 82 vozača upravljala motornim vozilom pod dejstvom alkohola. Tokom navedenih aktivnosti privremeno je oduzeta 71 vozačka dozvola, određena količina materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu, te registarske oznake i motocikl.

Uprava policije MUP TK-a apeluje na sve učesnike u saobraćaju, da poštuju odredbe Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini i da voze oprezno čime značajno doprinose, kako ličnoj, tako i sigurnosti drugih učesnika u saobraćaju.

U narednom periodu biće nastavljene ovakve i slične intenzivirane planske aktivnosti usmjerene na povećanje stepena sigurnosti svih učesnika u saobraćaju, saopćeno je iz MUP-a TK.

IzvorMUP TK

Podijeli:

spot_img
spot_img
spot_img

Povezano
INFO

“Labuđe jezero” u Tuzli: Ukrajinski klasični balet 12. februara u BKC-u

Publika u Tuzli imat će priliku da uživo pogleda...

Izložba „Iz arhiva AUFBiH 1970–1990“ od 15. januara u Galeriji BKC Tuzla

Bosanski kulturni centar Tuzla u četvrtak, 15. januara, s...

U Narodnom pozorištu predstava „Plavi avion“

U Narodnom pozorištu Tuzla spremaju još jedno nezaboravno putovanje!...

Servisne informacije za 12. januar

Iz MUP-a TK saznali smo da je protekla 24...