SIPA uhapsila devet lica

Datum:

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA), zajedno sa službenicima Uprave za indirektno oporezivanje BiH, danas su na području Istočnog Sarajeva, Sarajeva, Rogatice, Gradiške, Bijeljine i Brčkog realizovali operativnu akciju „Soda“, te nakon pretresa 10 lokacija uhapsili devet lica.

Osumnjičeni se terete za poreska utaju, pranje novca, obmanu kupaca, krivotvorenje poslovnih knjiga i drugo.

Prilikom pretresa otkrivena je i privremeno oduzeta velika količina poslovne dokumentacije, računari, pečati pravnih lica i drugi predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz da su počinjena navedena krivična djela.

Lica su sprovedena u prostorije SIPA-e radi kriminalističke obrade, nakon čega će biti predata u dalju nadležnost Tužilaštva Bosne i Hercegovine.

Aktivnosti na terenu realizovane su u saradnji sa policijskim službenicima Policije Brčko distrikta Bosne i Hercegovine, Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. 

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

Rusija obustavlja isporuke kazahstanske nafte Njemačkoj

Rusija je u srijedu potvrdila da će narednog mjeseca...

Trump produžio primirje s Iranom: Pregovori u naredna tri dana

Druga runda pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana...

Obilježen Svjetski dan hemofilije: Rast broja oboljelih i izazovi u liječenju (VIDEO)

Danas je na Medicinskom fakultetu u Tuzli upriličeno stručno...