Snijeg otežava saobraćaj: Zatvorene dionice izdata upozorenja za vozače

Datum:

Zbog snijega i nepovoljnih vremenskih uslova, saobraćaj je i dalje otežan u pojedinim dijelovima Bosne i Hercegovine. Na određenim dionicama potpuno je zabranjen saobraćaj za teretna motorna vozila:

Bosanski Petrovac–Drvar–Bosansko Grahovo,

Kotor Varoš–Teslić (Borja),

Glamoč–Mlinište,

Drvar–Glamoč i

Banja Luka–Mrkonjić Grad.

Na putu Karanovac–Kneževo saobraćaj je obustavljen za sve kategorije vozila, dok je na dionici Kotor Varoš–Kneževo saobraćaj veoma otežan.

U većem dijelu BiH saobraćaj se odvija po mokrim ili vlažnim kolovozima, uz česte odrone. Magla i niska oblačnost dodatno otežavaju vožnju na širem području: Sarajeva, Bihaća, Bosanskog Petrovca, Donjeg Vakufa, Bugojna, Gračanice, Kalesije, Doboja, Mrkonjić Grada i Prijedora.

Težina snijega uzrokuje obaranje stabala na kolovozima, pa vozačima savjetujemo da ne kreću na put bez zimske opreme.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila.

Izmjene i radovi na putevima

Na magistralnom putu Jablanica–Blidinje saobraćaj je i dalje obustavljen zbog oštećenja kolovoza.

Na magistralnom putu M-17 Donja Jablanica, lokalitet Komadinovo vrelo, izvode se radovi zbog kojih se povremeno saobraća usporeno uz moguće kraće obustave.

Na dionici autoceste A-1 Podlugovi–Visoko zbog postavljanja bukobrana u funkciji je samo preticajna traka.

Aktuelni radovi se izvode i na magistralnim putevima:

Pelagićevo–Srebrenik,

Husino–Ljubače,

Lepenica–Han Ploča,

Čitluk–Ljubuški.

Na magistralnom putu Rogatica–Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za teža vozila saobraćaj obustavljen.

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila se preusmjeravaju na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Na GP Šepak teretna vozila mogu saobraćati u terminima od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati.

Privremena zabrana prevoza eksplozivnih materija

Zbog dočeka Nove godine, prevoz eksplozivnih materija bit će zabranjen sutra (31.12) od 12:00 sati do 02.01.2025. godine do ponoći.

IzvorBIHAMK

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Prvulović: FUZIP će po potrebi prilagoditi rad graničnih inspektora

Direktorica Federalne uprave za inspekcijske poslove Ivana Prvulović prisustvovala...

Pet benzinskih pumpi u RS prekoračilo maržu, pokrenuto 35 disciplinskih postupaka

Prekoračenje marže utvrđeno je kod pet benzinskih pumpi i...

Završen današnji dio sjednice Predstavničkog doma, nastavak sutra

Završen je današnji dio sjednice Predstavničkog doma Federalnog parlamenta,...

Trump sada tvrdi da će rat završiti “uskoro” jer “praktično više nema ničega za gađati”

Predsjednik SAD-a Donald Trump rekao je za Axios u...