U Gradskoj upravi održan sastanak o organizaciji Svjetskog prvenstva u sportskom ribolovu

Datum:

U Gradskoj upravi Tuzle, gradonačelnik, dr. sc. Zijad Lugavić, održao je sastanak posvećen pripremama za 71. Svjetsko prvenstvo u sportskom ribolovu, koje će se održati u septembru 2025. godine.

Sastanku su prisustvovali  predstavnici sportskih ribolovnih društava – predsjednik SRD “Tuzla” Tuzla, Muris Đug i predsjednik SRD „Smuđ“ Lukavac, Edin Begović, koji će aktivno učestvovati u organizaciji i promociji ovog događaja. Domaćini ovog takmičenja bit će gradovi Tuzla i Lukavac, a događaj će se odvijati na obali jezera Modrac, u disciplini ribolova udicom na plovak.

Gradonačelnik Lugavić izrazio je zadovoljstvo što će Grad Tuzla biti dio ovog velikog događaja te istakao važnost saradnje svih institucija i udruženja uključenih u organizaciju ovog događaja.

Razgovarano je o tehničkim i logističkim pripremama za prvenstvo, ali i o potencijalu koji ovakav događaj ima za razvoj turizma u Tuzli, Tuzlanskom kantonu i širem području Bosne i Hercegovine. Očekuje se da će ovo prvenstvo doprinijeti promociji jezera Modrac kao značajnog turističkog i rekreativnog odredišta, saopćeno je iz Grada Tuzla.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Gradonačelnik Lugavić posjetio Gradski stadion Tušanj, nastavak ulaganja u sportsku infrastrukturu Tuzle

Gradonačelnik Tuzle, dr.sc. Zijad Lugavić, bio je u radnom...

Grad Tuzla: U toku sanacija i čišćenje dijela Moluškog potoka (VIDEO)

Na lokaciji kod Moluškog potoka započela je sanacija terena...

Grad Tuzla: Obilježen Dan planete Zemlje sadnjom drveća i ukrasnog bilja na nekoliko lokacija (VIDEO)

Povodom obilježavanja Dana planete Zemlje, Grad Tuzla – Služba...

Vaskršnja čestitka gradonačelnika i predsjedavajuće Gradskog vijeća Tuzle

Svim pripadnicima pravoslavne vjeroispovijesti upućujemo najiskrenije čestitke povodom najvećeg...