U srbijanskoj tvornici oružja u Valjevu ozlijeđeno pet osoba

Datum:

U srbijanskoj tvornici namjenske industrije “Krušik” u Valjevu u petak ujutro došlo je do eksplozije u kojoj je pet osoba zadobilo lakše tjelesne ozljede, priopćeno je iz spomenute tvornice oružja.

Jedan je osoba zadobila ozljede u obliku posjekotina, a četiri imaju simptome zujanja u ušima, a kako je priopćeno iz tvornice do nezgode je došlo “tijekom redovitih aktivnosti prešanja eksploziva pentrita kada se aktivirao upaljač na preši”.

Ozlijeđeni radnici prebačeni su lokalnu bolnicu gdje će im biti ukazana liječnička pomoć, a tijeku su istraga i očevid kojim će biti utvrđeno više detalja te nesreće.

Ovo nije prva nesreća u tvornici oružja Krušik također je u sivbnju prošle godine u eksploziji ozlijeđena radnica dok su se slični incidenti dogodili i u siječnju 2023. i kolovozu 2022. godine u kojima su također ozlijeđene radnice.

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Sud u Hagu odbio zahtjev: Ratni zločinac Ratko Mladić neće izaći na prijevremenu slobodu

Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu (IRMCT)...

JU Srednja muzička škola „Čestmir Mirko Dušek“ Tuzla obilježila 69 godina postojanja i rada (VIDEO)

Povodom obilježavanja 69 godina postojanja i rada, JU Srednja...

Monografija o tuzlanskim „Zlatnim ljiljanima“: Trajni zapis o herojima odbrane BiH (VIDEO)

U sklopu obilježavanja 16. maja – Dana tuzlanskih jedinica,...

U BKC-u ove subote premijerno izvođenje predstave “Kriva” (VIDEO)

U okviru BKC-ove pozorišne sezone 2025/2026. godina publika će...