Zrinjski nije uspio nadoknaditi veliki zaostatak iz Bratislave

Datum:

Bosanskohercegovački prvak Zrinjski nije uspio nadoknaditi veliki zaostatak iz prvog susreta protiv Slovana iz Bratislave. Utakmica na stadionu pod Bijelim brijegom završila je rezultatom 2:2, a Slovan je ukupnim rezultatom 6:2 prošao dalje.

I Zrinjski i Slovan u prvom poluvremenu nisu pokazali ništa posebno, što je najviše išlo na ruku gostima iz Bratislave. 

Najbolje dvije prilike bile su za Zrinjski, jedna u 45. minuti, a druga u 46., ali su i Sušić i Mikić bili neprecizni.

Bez pogodaka se otišlo na poluvrijeme.

Zrinjski je napadao u drugom poluvremenu, bio bolja ekipa i kao nagrada u 71. minuti dosuđen je jedanaesterac kojega je sigurno realizirao Nemanja Bilbija.

Jakov Pranjić udvostručio je prednost u 76. minuti nakon fenomenalnog udarca koji je završio iza leđa vratara Dominika Takača te tako podigao mostarske tribine na noge.

Nade Zrinjskog u čudesni povratak u ovaj dvomeč “ugasio” je u 80. minuti David Strelec nakon kontranapada.

David Strelec ponovno je pogodio u 87. minuti nakon katastrofalne greške obrane i tako postavio konačan rezultat 2:2.

Zrinjski je tako ispao iz UEFA Lige prvaka i svoj put nastavlja u trećem kolu kvalifikacija za UEFA Europsku ligu gdje bi im protivnik trebala biti ekipa islandskog Breidablika.

Prva utakmica se igra 7. kolovoza gdje bi Zrinjski trebao biti domaćin, a revanš meč je na rasporedu sedam dana kasnije.

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Bakir Krajinović: Šta nas očekuje narednih dana na nebu i termometru (VIDEO)

Nakon duge zime, konačno uživamo u sunčanim danima. U...

Uhapšena kriminalna grupa: Prokrijumčarili 70 migranata iz Srbije

Devet članova organizovane kriminalne grupe (OKG) uhapšeno je zbog...

EU osigurala 140,5 miliona eura za finansiranje reformi u BiH

Na današnjoj sjednici Vijeća ministara BiH utvrđen je Prijedlog...

Otvorena izložba “Naša žena” (VIDEO)

Povodom 8.marta – Međunarodnog dana žena danas je u...