Džumhur posustao u Dubaiju: Robin Has danas bio bolji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u polufinale teniskog ATP turnira u Dubaiju. Bolji od njega danas je bio Holanđanin Robin Has koji je slavio rezultatom 2:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:4)

Džumhur je lako izgubio prvi set, ali u drugom je već ličio na tenisera koji je u dva prethodna meča savladao Stanislasa Vavrinku i Marsela Granoljersa. Ipak, u trećem setu, iako se dobro držao, nije uspio doći do potpunog preokreta protiv Hasa, nakon povratka u drugom setu.

Has će u nastavku turnira igrati protiv pobjednika između Fernanda Verdaska i Gaela Monfisa.

Naš najbolji teniser ističe da je uprkos porazu zadovoljan nastupom u Dubaiju.

“Velika pobjeda protiv Vavrinke a potom i nad Granoljersom, novi ranking karijere. Definitivno napredujem. Igrao sam sa dva velika igrača i pobijedio i moram biti zadovoljam. Dižem formu i to je ono najbitnije. U posljednje tri sedmice dva četvrtfinala na jakim turnirima, nadam se da ću nastaviti s dobrim igrama”, naglasio je Džumhur, koji će i pored današnjeg poraza napredovati na ATP ljestvici. Pretpostavlja se da će na njoj biti najbolje plasiran do sada, malo iznad 60. mjesta.