OKK Sloboda savladala KK Bosna Royal u Skenderiji

Košarkaši tuzlanske Slobode lagano su u 12. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine savladali kao gosti u Skenderiji Bosnu Royal rezultatom 89:103.

Sarajevski tim ponovo je u velikim financijskim problemima. Igrači konstantno odlaze, šansu za igru dobijaju kadeti i juniori i to se jasno vidi na parketu, gdje Bosna Royal lagano gubi susrete.

Večeras je tuzlanska Sloboda lagano došla do trijumfa. Gosti su od samog početka dominirali, a već do poluvremena pitanje pobjednika je bilo riješeno jer su imali 20 poena prednosti, 38:58.

U nastavku je bilo potrebno da Sloboda samo završi posao. Na kraju su to i uspjeli i došli su lagano do sedme pobjede u ovoj sezoni.

Zlatko Jovanović je predvodio goste u ovom meču sa 32 poena i devet asistencija uz samo jedan promašen šut iz igre (11-12). Kod domaćeg tima Atif Durak je ubacio 24, a Mirsad Pilavdžić 21 poen.

KK Bosna Royal – OKK Sloboda 89:103 (19:31, 19:287, 22:26, 29:19)

KK Bosna Royal: Bektić, Peljto 9, Došen 13, Durak 24, Barukčija 15, Nikšić, Ovčina, Kosovac 4, Pilavdžić 21, Murtić, Berberović 3.

OKK Sloboda: Jovanović 31, Jakupović 4, Čerkezović 10, Kovačević 15, Naletilić 5, Dedajić, Latifagić 3, Šibalić 16, Božović 15, Islamović 2, Krajiić, Subašić 2.