OKK Sloboda novu godinu započela pobjedama

Seniori Slobode sinoć su gostovali u Donjem Vakufu, gdje su sa početkom u 18 sati odigrali utakmicu 13. kola domaćeg prvenstva KS BiH protiv ekipe KK PROMO.

U dvorani ispunjenoj do zadnjeg mjesta ostvarili suznačajnu pobjedu rezultatom 75:78.

Najveći broj poena u redovima su postigli Rikić (20), Gregg (15) i Čampara (14), dok su kod domaćina najefikasniji bili Ervin (26) i Milanović (19).

Narednu utakmicu naši košarkaši igraju u četvrtak sa početkom u 19 sati, kada u ABA2 ligi gostuju kod ekipe KK Split.

Pobjeda protiv Proma je bila druga pobjeda u novoj godini.

Već drugog dana nove godine, Sloboda je pred više od 2000 ljubitelja košarke u Mejdanu savladala ekipu Sutjeske iz Nikšića sa visokih 102:69.

Samo u prvoj četvrtini rezultat je bio neizvjestan, dok su ostale četvrtine protekle u dominaciji naše ekipe. Po četvrtinama rezultat je bio 19:13, 29:16, 22:20, 32:20.

Robert Rikić sa 19 poena i 10 skokova predvodio je Tuzlake do značajne pobjede. Kapiten Gregg dodao je 16 poena i 8 skokova.

Miloš Grubor se također posebno pokazao tuzlanskoj publici sa 5 trojki što opravdava njegov istinski kvalitet.

Ni ostali igrači nisu zaostajali za ovom trojicom što je plod sinergije koju je stvorio strateg Slobode, Damir Mulaomerović.