Goražde prekinulo pobjedonosni niz Slobode

Na Gradskom stadionu u Goraždu u okviru 9. kola Prve lige FBiH, snage su odmjerili Goražde i Sloboda, domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 2:0.  Goražde je povelo u 44. minuti susreta. Tatar je ubacio iz kornera, Harambašić se najbolje snalazi i trese mrežu Muminovića za vodstvo od 1:0. Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom domaćeg tima. U nastavku nije bilo promjena do 70. minute, kada domaći tim udvostručuje vodstvo.  Tatar ponovo asistira, a strijelac drugog gola bio je Mašić. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su izabranici Zlatana Nalića doživjeli prvi ovosezonski poraz, dok je Goražde zabilježilo svoju petu pobjedu u sezoni. Sloboda nakon 9. kola ostaje lider na tabeli sa 24 osvojena boda, dok je ekipa Goražda druga sa 17 bodova na svom kontu. U 10. kolu Sloboda na Tušnju dočekuje Gornji Rahić.