Chelsea demonstrirao moć protiv Arsenala, Lukaku pogodio u povratničkom debiju

U derbi susretu 2. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Chelseaja su kao gosti pobijedili Arsenal rezultatom 2:0.

Plavci su sjajno otvorili meč i poveli su već u 15. minuti. Nakon sjajne akcije odbrana Arsenala je bila izigrana, a novajliji i povratniku Romeluu Lukaku nije bilo teško da povratnu loptu Jamesa iz blizine pošalje u mrežu za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 35. minuti. Mason Mount je sjajno proigrao Reece James James koji je primio loptu u šesnaestercu, te je silovitim i precizniim udarcem pogodio za 2:0.

I u nastavku su Plavci bili mnogo bolji rival i propustili su niz odličnih šansi, a najbolju je imao Lukaku koji je u 78. minuti pogodio prečku. Arsenal je jedinu priliku imao preko Holdinga, ali njegov udarac je otišao pored gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 2:0. Chelsea nakon dva kola ima maksimalan učinak sa šest bodova, dok je Arsenel doživio drugi uzastopni poraz.