Odličan nastup na Državnom prvenstvu takmičara KBS „Tuzla“

Proteklog vikenda u Modriči je održano Državno prvenstvo u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore. Na ovom prvenstvu učestvovalo je 102 karate kluba, sa oko 650 takmičara. Naš klub postigao je izuzetan uspjeh i u ukupnom plasmanu je zauzeo četvrto mjesto, što ga čini najbolje rangiranim klubom sa područja Tuzle i Tuzlanskog kantona.

2. Azra Dahalić, borbe U21 -68 kg

Nudžejma Ibrić je zauzela 5 mjesto kate mlađe seniorke, kao i ženski kata tim kadetkinje/juniorke, dok su odlične nastupe imali i naši kadeti Erna Gutić, Nedim Osmanbegović, Haris Hadžić i Adi Pipal koji su tek prešli u kadetsku konkurenciju. Također, zapažene nastupe su imali i juniori Lamija Salkić i Tony Pipal. Ostaje žal za izgubljena još dva prva mjesta. Riječ je o dvoje takmičara koji su apsolutno izdominirali kroz sve mečeve, međutim na kraju im je nedostajalo malo sportske sreće.

Za KK „Student“ Tuzla, zlatnu medalju je osvojio Faris Huremović, kate osobe sa invaliditetom.

Takmičare su nma ovo takmičenje vodili Fikret Selman i Una Selman Žilić.