Sedam titula prvaka za atletičare “Slobode Tehnograd” na Prvenstvu BiH za mlađe juniore

Proteklog vikenda održano je prvenstvo BiH za mlađe juniore/ke u tehničkoj organizaciji AK “Sarajevo” na kojem su izuzetan uspjeh ostvarili  atletičari Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” sa osvojenih 7 titula prvaka BiH.

Bakir Musić osvojio je 4 titule prvaka BiH u disciplinama 100m, 200m, 400m i u muškoj štafeti (100,200,300,400), te srebrne u štafeti 4x100m i 400m prepone.

Kao jedan od najmlađih takmičara dvije titule prvaka BiH osvojio je Nikola Pavljašević u disicplinama 2000m stipl i 3000m, te srebro u štafeti 4x100m.

Prvakinja BiH je i Ena Bećirović u disciplini 2000m stipl, a u disciplini 800m osvojila je srebrnu medalju.

Muška štafeta (100,200,300,400m) u sastavu Bakir Musić, Amer Bećirović, Selver Pašić i Adem Šarić je uz titulu prvaka BiH  postavila  i novi državni rekord u juniorskoj i konkurenciji mlađih juniora u ovoj disciplini sa rezultatom 2,07,71.

Srebrne medalje osvojili su i  Amar Grbić u disciplini bacanje kugle, Selver Pašić u disciplini 110 prepone, te muška štafeta 4×100 u sastavu Amer Bećirović, Selver Pašić, Nikola Pavljašević i Bakir Musić.

Bronzanu medalju osvojio je Amer Bećirović u disciplini 1500m.

Na ovom takmičenju nastupili su i Ema Mešković, koja je osvojila 4. mjesta u disciplinama 200m i 400m, te Ismihan Muratović koja je osvojila četvrto mjesto u troskoku.