Malkočevićevi kadeti blizu plasmana na Evropsko prvenstvo!

Fudbalska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine, koju sa klupe vodi Sakib Malkočević, na korak je od plasmana na Evropsko prvenstvo. Oni su danas u okviru 2.kola Elitnog kruga kvalifikacija savladali Italiju sa 1:0.

Pogodak odluke postigao je Hadžić u 65. minuti, a nakon što je ušao s klupe u drugom poluvremenu. Reprezentacija Italije nije uspjela do kraja utakmice ništa napraviti, pa su mladi Zmejavi došli do vrijedne pobjede, i na korak su do plasmana na Evropsko prvenstvo.

U posljednjem kolu Elitnog kruga kvalifikacija izabranici Sakiba Malkočevića igraju protiv Rusije, i dovoljan im je neriješen rezultat da obezbjede plasman na EP.

Bosna i Hercegovina – Italija 1:0 (Hadžić 65’)

Stadion: Mikheil Meskhi-2 (Tbilisi). Sudija: Georgios Kyzas (GRE). Žuti kartoni: Pellegrini (Italija), Velić, Mirić (BiH).

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj, Beširević, Čeliković, Velić (od 79. minute Vuletić), Mirić, Kovač, Veladžić, Hadžić B., Sadiku, Vladić, Meljuljić (od 56. minute Hadžić N. – od 84. minute Perić).

ITALIJA: Plizzari, Setola, Bianchi, Bastoni, Pellegrini, Olivieri, Marcucci (od 71. minute Gori), Gabbia, Melegoni (od 32. minute Frattesi), Kean, Pinamonti (od 63. minute Scamacca).