Sjajni Džeko strijelac i asistent u pobjedi Rome protiv Udinesea

Kod domaćih se atmosfera uoči današnje utakmice znatno popravila nakon pobjeda nad novim prvoligašima, dok je loš start sezone Udinesea doveo pod znak pitanja Delnerijevu trenersku poziciju.

Mrežu gostiju načeo je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko, koji je u 12. minuti rutinski pogodio na asistenciju Nainggolana.

Naš napadač je potom nakon pola sata igre uposlio El Shaarawyja za 2:0, a sjajni italijanski napadač je u posljednjoj minuti postigao gol za 3:0.

U nastavku je ritam utakmice znatno opao, a najveću priliku za promjenu rezultata imao je Perotti, koji je minut prije kraja meča promašio penal.

Kazna je uslijedila gotovo u sljedećem napadu kada je konačnih 3:1 postavio Larsen.

Džeko je igrao do 71. minute u pobjedničkoj ekipi, dok je posljednjih 20 minuta za Udinese igrao još jedan bh. reprezentativac – Rijad Bajić.

Roma se s novom pobjedom probila na četvrto mjesto Serije A, dok je Udinese na 16. poziciji.