Sjajna Roma ‘razbila’ CSKA, teška pobjeda Bayerna nad Cityjem

Liga evropskih fudbalskih prvaka nastavljena je večeras utakmicama prvog kola u grupama E, F, G i H. Publici u Bosni i Hercegovini najinteresantniji su bili dueli u grupi E.

Tamo, naime, nastupaju dva bh. reprezentativca: Edin Džeko u Manchester Cityju i Miralem Pjanić u Romi.

Više razloga za slavlje večeras je imao Pjanić. Njegov tim ”razbio” je ruski CSKA iz Moskve. Sve je bilo završeno već u prvom poluvremenu, a uz konačnih 5:1, Rimljani su potvrdili da ove sezone u Ligi prvaka imaju visoke ambicije. Pjanić je igrao od prve minute, vrlo dobro kao i čitav tim.

Dobar je bio i kapiten bh. nacionalnog tima. Dijamant je prijetio, bio najopasniji Građanin, ali nije zabio premda je imao nekoliko dobrih prilika. Njegov City je držao nulu do posljednjeg minuta, ali je odbrana gostiju ipak kapitulirala. Strijelac pobjedničkog gola za Bayern bio je Jerome Boateng.