FK Sarajevo razbio FK Tuzla City i najavio šampionske ambicije!

Sarajevo je u 20. kolu Premijer lige BiH na stadionu Tušanju u Tuzli savladalo domaći Tuzla City rezultatom 0:3.

Ekipa Husrefa Musemića je odigrala zaista veoma dobar meč i na kraju sasvim zasluženo nose tri boda na Koševo.

Sarajevo je iznenada stiglo do gola. Denis Čomor u 6. minuti loše reaguje, spušta loptu do Krstea Velkoskog koji pogađa za 0:1.

Napadač Bordo tima je prilikom postizanja gola nehotice udario golmana Nevresa Fejzića koljenom u glavu, pa je čuvar mreže domaćih prevezen u bolnicu.

Nakon kraćeg prekida susret je nastavljen, ali je susret bio poprilično dosadan sve do 34. minute kada Tuzla City poklanja i drugi gol Sarajevu.

Rezervni golman Adis Nurković je napravio nevjerovatnu grešku. Poklonio je loptu gostima na pet metara od gola, a to je iskoristio Miloš Stanojević koji je pogođio za 0:2.

Ovim rezultatom je Bordo tim otišao na poluvrijeme i tim Husrefa Musemića je imao sigurno vodstvo.

Gosti su bez većih problema čuvali prednost i u nastavku. Lagano su zaustavljali napade domaćih, a nakon jedne kontre u 53. minuti Ahmetović je imao šansu da poveća prednost, no bio je neprecizan.

Ipak, u 76. minuti meča Ahmetović je pogodio. Odličnu akciju i asistenciju Benjamina Tatara u gol pretvara napadač Bordo tima za uvjerljivu prednost od 0:3.

Do kraja je bilo još nekoliko solidnih pokušaja. Rezultat se nije mijenjao i ostalo je 0:3 za Sarajevo koje juriša prema tituli prvaka BiH.