Novak Đoković se bez većih problema plasirao u treće kolo Roland Garrosa

Prvi teniser svijeta opravdao je ulogu apsolutnog favorita u ovom meču, a do pobjede i plasmana u 3. kolo stigao je za jedan sat i 35 minuta, koliko mu je bilo potrebno da slomi otpor 104. igrača svijeta.

U prvom setu Đoković je napravio dva breaka – u drugom i četvrtom gemu, nakon čega je bilo jasno da će bez većih problema osvojiti prvi set. Slično je bilo i u drugom setu, srbijanski teniser napravio je dva breaka, ovaj put uz veći otpor Laaksonena, i rezultatom 6:4 u gemovima stigao je u vodstvo od 2:0 u setovima.

Treći, ispostavit će se ključni set Đoković je riješio za nešto više od pola sata rezultatom 6:3, čime je osigurao pobjedu u ovom susretu i plasman u 3. kolo Roland Garrosa.

Trenutno prvi igrač svijeta u sljedećem kolu igra protiv 147. igrača svijeta Talijana Salvatorea Carusa koji je uz uvjerljivih 3:0 bio bolji od Simona u drugom kolu.