Tuzlanka Ema Lovrić zamalo do medalje

Jedna od najboljih mladih stonoteniserki u BiH, Tuzlanka Ema Lovrić je na Balkanskom prvenstvu za mlade u Skoplju u ekipnom dijelu osvojila 5. mjesto, a malo sportske (ne)sreće je dijelilo od plasmana u polufinale i borbu za medalju.

Nakon završenog ekipnog dijela Ema u pojedinačnoj konkurenciji osvojila 1. mjesto u grupi te se plasirala u glavni ždrijeb, među 16 najboljih takmičarki.

Danas je u osmini finala pobijedila predstavnicu Bugarske sa 4:2, ali je voljom žrijeba u 1/4 finala igrala je protiv druge nositeljice turnira rumunke Singeorzan Ioana, od koje je izgubila meč za medalju.

U igri dublova u paru sa igračicom iz Rumunije Meni Rosu također je zaustavljena u 1/4 finala.

Članicu STK “Kreka” očekuju pripreme za Evropsko prvenstvo za mlade koje se igra od 7. do 16. jula u Češkoj.