Tuzla City sa igračem manje zaustavila Sarajevo

Fudbaleri Tuzla Cityja i Sarajeva remizirali su u međusobnom okršaju u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. U Tuzli je bilo 0:0, a igrači Vinka Marinovića nisu uspjeli upisati pobjedu iako su čitavo drugo poluvrijeme imali igrača više na terenu.

Aktuelni šampion BiH i ekipa Tuzla Cityja koja se bori za Evropu – odigrali su bez golova, što je Sarajevu bio drugi vezani remi. Obje ekipe imale su svoje šanse, ali su mreže mirovale.

U 44. minuti je isključen Barišić, igrač domaće momčadi – što je Sarajevu otvorilo šansu da u drugom poluvremenu iskoristi brojčanu nadmoć – ali to nisu uspjeli uraditi.

Sarajevo je prvo sa 34 osvojena boda, i jedina su neporažena ekipa nakon 14 odigranih kola. Tuzla City je na diobi petog mjesta, sa 21. osvojenim bodom.

Danas se još igraju mečevi Velež – Široki Brijeg (15:00) i Radnik – Zrinjski (17:00). U ponedjeljak se igra derbi u Banjaluci, gdje Borac dočekuje Željezničar od 18:00 sati.

Jučer, 7. novembra odigrana su dva meča. Olimpic i Krupa su odigrali 1:1, dok je Mladost pobijedila Slobodu sa 2:0.