Zidane upisao prvu pobjedu sa Realom

U okviru 19. kola Primere Real Madrid je upisao visoku pobjedu protiv Deportiva rezultatom 5:0. Bila je to prva utakmica Reala pod vodstvom Zinedina Zidane.

Kraljevi su vrlo brzo došli u vodstvo. U 15. minuti pogodio je Karim Benzema, kome je ovo bio 150. gol u dresu Reala. Sedam minuta kasnije Gareth Bale povećao je vodstvo svog tima na 2:0. Ovim rezultatom se završilo prvih 45 minuta.

U drugom dijelu ista slika na terenu. Gareth Bale u 49. minuti pogađa za 3:0, da bi u 63. minuti Velšanin stigao i do het-trika. Bale je igru napustio u 74. minuti i dobio aplauz sa tribina Santiago Bernabea. Konačan rezultat u prvoj minuti sudijske nadoknade postavlja Karim Benzema svojim drugim golom na utakmici.

Tako je francuz na klupi Real Madrida, i nekadašnja zvijezda ovog tima, Zinedin Zidane upisao prvu trenersku pobjedu, piše SCsport.

Real Madrid – Deportivo (K.Benzema 15’,90+1’, G.Bale 22’,49’,63’)