Veoma dobra partija Nurkića u pobjedi Denvera protiv LA Clippersa

U noći sa subote na nedjelju odigran je veliki broj utakmica NBA lige, a na parket je izašao i bosanskohercegovački reprezentativac, Jusuf Nurkić, koji je pružio dobru partiju u pobjedi Denvera protiv LA Clippersa (123:98).

Denver je poveo na početku utakmice i u drugi period je ušao sa devet poena prednosti (27:18). U drugoj dionici uspio je dodatno povećati prednost, tako da se rezultatom 59:45 otišlo na odmor.

LA Clippersi su uspjeli doći na minus osam početkom treće dionice, ali je prednost Nuggetsa porasla na 24 poena do ulaska u posljednji period. Denver je odigrao odlično i četvrtu četvrtinu i na kraju slavio sa 123:98.

Jusuf Nurkić je odigrao nešto više od 20 minuta i u tom periodu je ubacio 12 poena, te dodao tri asistencije i pet skokova. Jokić je bio najefikasniji na utakmici sa 19 poena. U poraženoj ekipi Chandler je ubacio 18.

Mirza Teletović nije igrao u porazu Milwaukeea protiv Miamija (109:97).