FK Sloboda danas u Antaliji savladala gruzijski Torpedo rezultatom 1:0

Nakon neriješenog rezultata protiv češkog prvoligaša Karvine, fudbaleri Slobode su danas u Antaliji u  drugom kontrolnom susretu , sa minimalnih 1:0, savladali  ekipu Torpedo iz Kutijasija, člana Prve lige Gruzije. Strijelac pobjedonosnog pogodtka bio je Sulejman Krpić u 9 minutu. U 20 minutu, veliku priliku je imao Ordagić, no rezultat se nije mijenjao.  Trener Vlado Jagodić može biti zadovoljan današnjom provjerom. Od 1 minuta Sloboda je igrala dobro, posebno u defanzivnom dijelu, gdje su u skoku dominirali Mehmedagić i Škahić, tako da Gruzijci nisu stvorili niti jednu stopostotnu šansu. Vezni red Tuzlaka je takođe bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale svoje periode dobre igre, ali većih prilika nije bilo. I u ovom meču Jagodić je pružio priliku gotovo svim igračima koji su na pripremama u Antaliji, osim Subića, koji zbog povrede nije ulazio u igru.

Naredni meč tušanjski premijer ligaš igra već u nedjelju, a protivnik je ruska ekipa Kimki.