Remi u Bijeljini, trijumf Sarajeva i Mladosti

Danas su odigrana tri susreta četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine. Radnik i Željezničar remizirali su u Bijeljini rezultatom 2:2, Sarajevo je bilo sigurno protiv Travnika (2:0), dok je u meču između Mladosti i Bosna Seme postignuto čak devet pogodaka.

Susret Zrinjski – Široki Brijeg počeo je u 16 sati, a nakon prvog poluvremena Široki Brijeg vodi sa 2:0.

Uzvratne utakmice igraju se 15. marta.

Remi Radnika i Željezničara u Bijeljini

Nogometaši Radnika i Željezničara danas su u Bijeljini odigrali neriješeno 2:2 u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH.

Branitelj naslova Radnik poveo je u 38. minuti golom Franjića, a izjednačio je Lendrić u 48. minuti. Trinaest minuta kasnije Obradović je pogodio za novo vodstvo domaćih, a konačan rezultat 2:2 postavio je Marković u 70. minuti.

Željezničar je mogao i do pobjede u finišu, ali Zakarić nije iskoristio jedanaesterac.

Sarajevo bolje od Travnika u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas na stadionu “Asim Ferhatović-Hase” ekipu Travnika rezultatom 2:0, u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Strijelac oba gola bio je Amer Bekić, u 5. minuti na asistenciju Harisa Duljevića, a nakon toga i u 33. minuti poslije ubačaja Kadušića.

Tim Mehmeda Janjoša bio je mnogo bolji, dominantniji i agilniji, dok gosti tokom 90 minuta nisu napravili niti jednu šansu i bili potpuno bezopasan rival.

Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih prilika preko Bekića i Duljevića u drugom dijelu susreta da u potpunosti deklasira goste, ali se rezultat nije mijenjao.

“Bordo” klub danas je ostvario značajnu prednost uoči revanša u Travniku koji se igra 15. marta.