Bh. kadeti počeli Elitni krug kvalifikacija utakmicom bez golova protiv Slovenije

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je utakmicu bez golova protiv vršnjaka iz Slovenije u Etno selu Stanišić, gdje se igraju utakmice grupe 7 Elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Duže se čekalo na prvu veću priliku, a u 17. minuti imali su je Slovenci preko Trontelja. Slovenija nije iskoristila penal u 23. minuti koji je šutirao Jakupović. Naša reprezentacija imala je dobru šansu u 31. minuti kada je Gazibegović pokušao nakon selobodnjaka Marušića. Isti igrač imao je priliku i dvije minute poslije.

Kurbegović je centrirao u 40. minuti, ali nakon toga Imamović nije uspio realizovati odličnu priliku. Tako se na odmor otišli mirnih mreža. U nastavku utakmice Kršić je dobrom intervencijom sačuvao gol naše reprezentacije.

Kadetski tim BiH imao je novu dobru šansu u 59. minuti kada je Sadiku bio neprecizan nakon kornera. Urbančić je pred kraj utakmice pokušao ugroziti naš gol, ali nije uspio savladati Kršića. Do posljednjeg sudijskog zvižduka ostalo je 0:0.

BIH – Slovenija 0:0

BIH: Kršić, Gazibegović, Sadiku, Kurbegović, Tageltija, Salčin, Santrač, Savić, Marušić, Imamović, Sikanjić.

SLOVENIJA: Mrezar, Trontelj, Mittendorfer, Zec, Kolmanic, Kryeziu, Roric, Svetlin, Kurtović, Prelec, Jakupović.