Široki Brijeg se plasirao u drugo pretkolo Evropske lige i zakazao dvoboj sa Aberdeenom

Nogometaši Širokog Brijega danas su u Kazahstanu odigrali neriješeno 0:0 protiv Ordabasyja i zahvaljujući pobjedi (2:0) iz prve utakmice odigrane prije sedam dana na Pecari plasirali se u drugo pretkolo Evropske lige.

Osvajač Kupa BiH tokom cijelog susreta djelovao je kao ekipa zrela za prolaz dalje pa se može reći da su Hercegovci zasluženo izbacili favorizovane Kazahstance.

U prvom poluvremenu Ordabasy je imao inicijativu, ali pravih šansi za postizanje golova gotovo da nije ni bilo.

Znatno bolji nogomet viđen je u nastavku meča, a u 54. minuti Ordabasy je imao najbolju šansu kada je Li umjesto da šutira s pet metara pokušao asistirati pa je odbrana Širokog izbila loptu u korner.

Potom su Širokobriježani dva puta mogli doći u vodstvo.

Prvo je golman domaćih odbranio udarac Čabraje u situaciji jedan na jedan, a onda je rezervista Erlanov s gol linije akrobatskom intervencijom spasio gol nakon šuta Menala.

Do kraja utakmice nije bilo promjena pa su Širokobriježani mogli početi s velikim slavljem.

U drugom kolu Evropske lige Širokobriježani će igrati protiv škotskog Aberdeena.