Rusi savladali Belgiju i ostali jedina neporažena ekipa grupe D

Košarkaši Rusije pobijedili su u Istanbulu u okviru 3. kola Eurobasketa selekciju Belgije rezultatom 76:67.

Današnja utakmica bila je izuzetno neizvjesna, što je i najavio trener Bazarevich istaknuvši da Rusi mogu dobiti i izgubiti od svakoga.

Ipak, znali su Rusi da ne treba unaprijed otpisivati Belgiju, koja je bila vrlo opasna čim joj se dopustilo da se razmaše.

I prva i druga četvrtina bila je vrlo izjednačena, a Rusi su na odmor otišli s prednošću od dva poena razlike.

U trećoj četvrtini tu su prednost uvećali s dodatnih četiri poena, a u posljednjoj dionici su pokazali kvalitet i mirno meč priveli kraju.

Najefikasniji u redovima Rusije bio je Shved s 20 ubačenih poena, a podršku je imao u Mozgovu, koji je postigao 12.

Najbolji u selekciji Belgije bio De Zeeuw s 15 poena.

Rusija je tako ostvarila i treću pobjedu u grupi D i učvrstila se na prvom mjestu, dok je Belgija na jednoj pobjedi i dva poraza.